Toegevoegd aan winkelwagen!

Voor 10:00 besteld, vanavond in huis (ma-vr)*

View my cart (0)
Trisket - Brisket style smoked, super juicy Tri Tip

Trisket - Brisket style smoked, super juicy Tri Tip

Deze sappige, boterzachte Tri Tip kun je met een lepel eten en MOET JE MAKEN!
Tientallen Tri Tips hebben we al bereid, o.a. als Cardiff Crack, maar deze low & slow bereiding slaat echt alles. Nóg zachter dan je oma’s draadjesvlees.
We zeggen het niet snel want smaak is iets persoonlijks, maar deze moet je echt proberen, gewoon omdat je vooraf niet verwacht dat het zo lekker is.

We zoeken een Tri Tip uit met een mooie hoeveelheid intramusculair vet en kiezen de Pure Canadian Beef - 180 dagen graangevoerde tri tip van 2.050 gram.
Dit intramusculair vet is wel belangrijk bij deze bereiding.

Eerst trimmen we het vlees door de hardere stukken vet aan de buitenkant weg te snijden, dit vet zal nauwelijks smelten en zorgt dat de rub en de rook niet in het vlees trekt.
De vetkap aan de bovenkant snijden we kruislings in.

Dan bestrooien we de Tri Tip royaal met Turnpike - Prime Churrasco Seasoning, een rub boordevol smaak en met een beetje bite.
Het is een flink stuk vlees dus wees niet zuinig en zorg dat de hij rondom goed bedekt is met rub.
Dit laten we 30 minuten intrekken, dan plaatsen we de Meater Pro in het vlees.

We stoken de Bastard op en richten deze indirect in. We regelen dit met de nieuwe VX top op 110 gr. (op de ketel gemeten). Op de gloeiende kolen leggen we 3 flinke chunks BeefX Smokewood Hickory rookhout. Hickory geeft een stevige rooksmaak, je ziet dit ook terug in een mooie rode rookring. Nogmaals, het is een flink stuk, dus hij kan dit zeker hebben.

De Tri Tip leggen we met de vetkap op het rooster en we sluiten de deksel gedurende 3 uur.

Na 3 uur heb je een mooie droge bark (korst) en een kerntemperatuur van ca. 73 gr. C.
Nu pakken we de Tri Tip in Butcher paper zonder verdere toevoegingen. De Meater laten we in het vlees en het signaal gaat prima door het butcher paper.
Het pakketje gaat terug o het rooster en na ca 2,5 uur hebben we een kerntemperatuur van zo'n 95 graden.

We maken het pakketje voorzichtig open en prikken in het vlees, dit moet boterzacht aanvoelen (anders nog even ingepakt terugleggen).

Het vocht uit het pakketje vangen we op. Dit zit bomvol smaak en kun je straks over het vlees schenken.
Het vlees laten we 20 minuten rusten en daarna snijden we plakjes van ca. 0,5 cm. Gebruik een vlijmscherp mes, want het valt uit elkaar zo zacht is het. 
Let op de snijrichting, i.v.m. de draad in een Tri Tip. Ben je hier nog niet zo bekend mee, maak dan in het begin een foto van het rauwe vlees, dan kan je het later makkelijk terugvinden.

Het vlees is ongelooflijk zacht, sappig en bomvol smaak. We serveren er wat aardappelsalade bij en garneren de plank met wat ui, paprika en augurk, maar dat is puur voor het beeld.

Footer image

© 2026 Beef Exclusief B.V., Powered by Shopify

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Google Pay
  • iDEAL
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa

Login

Wachtwoord vergeten?

Heb je nog geen account?
Maak gratis een account aan en geniet van vele voordelen.